Score Keeper hesabı Versant sınavı için gerekli olan TIN numaralarını temin edebileceğiniz ve Versant sınav sonuçlarının yönetildiği, Pearson Türkiye tarafından kurumunuz adına tanımlanmış hesaptır. Versant Score Keeper hesabının kullanımını için Versant: Score Keeper Hesabı Kullanım Kılavuzuadresinde yardım alabilirsiniz.

Versant test sonuçlarınızı Pearson Versant Testlerinin ‘Automated Scoring’ özelliği ile aday sınavını hemen tamamladıktan sonra, Score Keeper Hesabınızdan öğrenebilirsiniz. 

Sınav sonucuna, ‘View Scores’ ikonuna tıkladıktan sonra ilgili TIN (Test Identification Number) numarasının karşısındaki sayısal ifadeleri görüntüleyerek ulaşabilirsiniz.

Score Access ikonunun altında beliren ‘Locked’ ifadesi, adayın bağımsız olarak sonucunu görüntüleme durumunu belirler.

Eğer adaylarınızın sonuçlarını bağımsız olarak görüntülemesini istemiyorsanız, o alanın mutlaka işaretlenmiş olması gerekmektedir.

Adaylarınızın sınav sonuçlarına bağımsız olarak ulaşmasını hedefliyorsanız, adaya tahsis edilen TIN numarası ile birlikte, https://www.versanttest.com/support.jsp adresindeki ilgili alana yönlendirmeniz yeterlidir.

Sınav sonuçlarını Dowload this table into Excel ikonuna tıklayarak indirebilir veya TIN numarasının altında bulunan Score Report ikonuna tıklayarak ayrıntılı sınav sonucuna ulaşabilirsiniz.